BLOG

Kapaklı Esnek Ambalajlar ve Faydaları

Sızdırmazlık ve etkileyici görsellik sunan kapaklı ambalajlar, sıvı ve toz ürünleri ambalajlamak için mükemmel bir tercihtir. 

Sürekli gelişen esnek ambalaj teknolojisindeki yeniliklerden bir tanesi de kapakların esnek ambalaja entegrasyonudur. Bu birleşim sayesinde ortaya çıkan kapaklı esnek ambalajlar, sert cam, metal ve plastik şişelere çevre dostu, ekonomik ve kullanışlı bir alternatif olmuştur.

Bu yazımızda sizlere kapaklı esnek ambalajların genel özellikleri ve bazı sektörlerde kullanımı ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Kapaklı esnek ambalajlar, birçok endüstride, özellikle sıvı ve yarı sıvı ürünler için marka sahipleri tarafından yaygın bir şekilde tercih edilir. Bu tür esnek ambalajlar çok yönlü ve kolay özelleştirilebilir olması sebebiyle meyve suları, bebek mamaları, enerji içecekleri, dezenfektanlar ve daha bir çok likit ürünler için kullanılabilir.

Kullandığımız farklı şekil ve ebatlardaki kapak çeşitliliği, güçlü markalaşma ve raflarda ürün çekiciliğini sağlamak için mükemmel bir özelliktir. Kapaklı ambalajlar ürün ihtiyaçlarınıza ve dolum yönteminize bağlı olarak çeşitli kapak opsiyonlarıyla, ambalajın orta veya köşe kısmına yerleştirilmeye uygundur.

Uygulamalar ve Pazarlar

kapaklı esnek ambalaj

• El dezenfektanı                • Şampuan ve Saç Kremi                              • Toz Karışımlar            • Soğuk Kahve

• Meyve suyu                      • Salata Sosları ve Turşular                          • Kemik Suyu               • Kozmetik ürünler

• Çerezler                            • Yoğurt                                                         • Fıstık ezmesi             • Kuru Baharatlar

 

Kapaklı Ambalajların Özellikleri

Dayanıklılık ve görsel olarak etkileyicilik sağlayan kapaklı ambalajlar, hareket halindeyken sıvı ve toz ürünleri ambalajlamak için en ideal seçimdir. Kapaklı ambalaj çözümlerimiz oksijen, nem ve ışık için mükemmel bariyer özelliklerine sahip en yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır.

kapaklı sos ambalajı

Kapaklı esnek ambalajların ürünlerinize sağladığı faydaları daha detaylı inceleyelim:

Kolay Kullanım: Kapaklı ambalajlar hafif ve taşınabilirdir. Tüketiciler ürüne hareket halindeyken bile kolayca erişebilir.

Çevre dostu: Sert plastik şişelere kıyasla, esnek ambalajlar önemli ölçüde daha az plastiktir. Bu da üretim sırasında daha az doğal kaynak kullanımı anlamına gelir.

Atıkları azaltır: Kapaklı ambalajlar, içerisindeki ürünü son damlasına kadar boşaltarak gıda israfını azaltabilir.

Ekonomik:  Kapaklı esnek ambalajlar, birçok geleneksel gıda ambalajından daha ekonomiktir.

Dayanıklı: Sıfır sızıntı ve delinmeye karşı direnç sağlar. Sıvı ürün üreticilerinin en büyük endişelerinden biri, ürünlerinin perakendecilere ve ardından tüketicilere güvenli bir şekilde teslim edilememesidir. Kapaklı esnek ambalajlar bu sorunun verimli bir şekilde önüne geçer.

Görsel Çekicilik: Her ürüne uygun olarak çeşitli şekil ve boyutlarda üretilebilir. Çok az ambalaj malzemesinin sunabileceği estetiği sunarak rakipler ürünler arasından öne çıkar ve rekabet avantajını artırır.

Bebek Mamaları için Kapaklı Ambalajlar

Birçok esnek ambalaj türünde uyguladığımız kapak özelliği, en hızlı büyüyen ambalaj formatlarından biri haline gelmiştir.

Marketteki bebek maması koridorunda dolaştıysanız, rafları kaplayan parlak renkli kapakları olan sevimli küçük mama ambalajlarını görmüşsünüzdür. Bugün piyasadaki en sağlıklı bebek maması seçeneklerinden birçoğu kapaklı esnek ambalajlardır.

Bebek mamaları için üreticiler meyve suyu ve sebze püresi gibi ürünler için kapaklı ambalajlara yöneliyor. Sıvının serbestçe doldurulup boşaltılmasını sağlayacak kadar geniş, aynı zamanda kullanım sırasında dökülmesini önleyecek kadar da dar olan ağız kısımları,  güvenli bir kullanım sunar.

kapaklı bebek maması

  • Bebek maması ambalajları,  % 100 güvenli olması için yüksek dereceli BPA içermeyen ve FDA onaylı malzemelerden yapılır.
  • Yüksek bariyer ve sızdırmaz malzeme sayesinde yiyecekler dökülmez ve bozulmaz.
  • Ambalaj sadece hafif ve kullanışlı değil, aynı zamanda çocukların kullanımı için de güvenlidir.
  • Kapaklı ambalajlar bebeklerin kendi kendine beslenmesini kolaylaştırır. Hareket halindeyken veya annenin oturup bebeği beslemek için vakti olmadığı durumlarda oldukça kullanışlıdır.
  • Yeniden kullanılabilir özellikli kapaklı esnek ambalajlar sayesinde ambalajın alt tarafından mama dolumu yapılır ve kapağı kapatılarak muhafaza edilebilir. Ayrıca dondurucuda dondurulabilir ve tekrar kullanım için yıkanabilir. Nasıl olduğunu görmek için tıklayınız: https://www.wikihow.com/Reuse-Baby-Food-Pouches

Dezenfektanlar için Kapaklı Esnek Ambalajlar

Elleri yıkamak ve dezenfekte etmek günde birçok kez yaptığımız alışılmış bir ihtiyaç haline geldi. Koronavirüs salgını tüm Dünya’yı etkisi altına aldığından beri, sık sık el yıkamamız ve suyun olmadığı yerlerde de dezenfektan kullanmamız gerektiğini her fırsatta hatırlamalıyız.

Artık mutlaka hepimiz çantalarımızda kompakt bir el dezenfektanı taşıyoruz. Ayrıca gittiğimiz her ofis, mağaza veya kafenin girişinde bulunan ortak dezenfektan istasyonları yer alıyor.

Bu yeni alışkanlığın, dezenfektan ve hijyen ürünlerine yönelik küresel talepte ani ve büyük bir artışa neden olması sebebiyle, esnek ambalaj üretiminde de dezenfektanlara uygun ambalaj çözümleri pazarda yeni bir öncelik haline geldi.

Maksipak olarak, kapaklı ambalajlarda el dezenfektanları için yenilikçi ve kullanışlı çözümler sunuyoruz.

Hareket halinde kullanım

Hareket halindeyken kullanım için kapaklı esnek ambalajlar oldukça portatiftir. Küçük oldukları için yer kaplamaz ve çantada yerini alır. Geleneksel sert ambalaj ile karşılaştırıldığında, esnek ambalaj daha kompakt ve hafiftir. Ayrıca dezenfektan akışını kontrol altına alabilmek için ağız kısmı filtreli kapaklar tercih edilebilir.

Dağıtıcılar için yeniden dolum

Küçük ebatlardaki ambalajlar hareket halindeyken ideal olsa da ev, okul, iş yerleri, mağazalar ve restoranlar gibi dağıtım yapan yerler için büyük miktarlarda el dezenfektanları idealdir.

Dağıtıcılar için geniş ağızlı yeniden doldurulabilir ambalajların kullanılması önerilir. Ambalaj içerisindeki ürün bittikçe ağız kısmından yenisi eklenebilir ve buradan da küçük boy dezenfektanlara aktarım yapılabilir. Ayrıca kapaklı esnek ambalajlar az yer kaplar ve sert ambalajlara kıyasla daha az plastik kullanıldığından çok daha sürdürülebilirdir.

kapaklı dezenfektan ambalajı

 

Herhangi bir ambalaj tüketiciye ulaşmadan önce, performans özelliklerini analiz etmek için birçok test gerçekleştiriyoruz. Bu testler tipik olarak; sızdırmazlık mukavemeti testi, patlama testi, çekme testi, sıkıştırma testi, delinme direnci testi, düşme testi, migrasyon analizi ve ürünün ambalaj ile uyumluluğunun testini içerir.

Bu tür bir üretim süreci, aynı zamanda esnek ambalaj dönüştürme tecrübesini de gerektirir.

Maksipak olarak esnek ambalaj sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile ürettiğimiz tüm ambalajlar, en yüksek hijyen ve güvenlik standartlarını garanti ederek ihtiyaç ve taleplerinize göre özelleştirilir.

 

Yüksek Düzeyde

Uzman Personel

İleri Seviye

Modern Teknolojiler

Ultra Kaliteli

Inovatif Malzemeler

Güçlü Hijyen

Güvenilir AR-GE

Maksipak Ambalaj San. A. Ş. | © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Web Tasarım