BLOG

Neden Esnek Olmalısınız: Esnek Ambalajın Avantajları

Bir marka sahibi olarak, ürününüz için mükemmel ambalaj seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken birçok etmen vardır. Sert ve esnek ambalajlar arasında kararsızlık yaşayabilirsiniz, en uygun seçimin hangisi olacağına karar vermek için bu iki tür ambalaj arasındaki farkların tam olarak ne olduğuna dair bazı bilgiler derledik. 

Temel farklılıklardan bazıları çevresel etki, sürdürülebilirlik, maliyet ve diğer çeşitli değerlendirme unsurlarını içerir.

Bu yazımızda, özel ambalaj ihtiyaçlarınız için esnek ambalajın diğer sert ambalajlara göre avantajları ve farklılıklarını anlatacak, hangisinin daha iyi bir seçim olduğunu anlamanıza yardımcı olacağız.

Konuya geçmeden önce esnek ambalaj nedir bir bakalım.

Esnek Ambalaj nedir?

Esnek ambalaj, çeşitli ürünleri korumak için kullanılan ve sert olmayan ambalajlardır. Kutu veya cam kavanoz gibi sert ambalajların aksine esnek ambalaj yapısı gereği "esnektir" ve kolayca şekil değiştirebilir.

Neden Esnek Ambalaj:

  • Esnek ambalaj materyalleri, daha düşük masraf ve düşük çevresel etki sebebiyle sert ambalajlara göre çok daha avantajlıdır.
  • Esnek ambalajlar, göz alıcı grafiklerle uçtan uca baskı imkanıyla sert ambalajlara göre daha çok dikkat çekicidir.
  • Esnek ambalajlar, yumuşak plastikten ve daha az maddeden üretildiği için sert ambalajlardan daha az malzeme kullanır.
  • Esnek ambalaj, çöp sahalarında daha az yer kaplar ve diğer ambalajlar arasından en düşük karbon ayak izine sahiptir.

Kahve, et, balık, kümes hayvanları, içecekler, kozmetikler, endüstriyel tozlar ve sıvılar, elektronikler ve yüzlerce başka türde ürün esnek ambalajlarla paketlenmeye uygundur. 

Bugün dünya genelindeki her süpermarkette esnek ambalajlı ürünlerin daha fazla tercih edildiğini görebilirsiniz.

esnek ambalajların farkı

Artık ürünlerinizi esnekleştirmeye karar verdiyseniz, işte esnek ambalajların markanıza sağlayacağı 5 önemli avantaj!

1. 360 ° Markalaşma

Esnek ambalaj, yüksek kaliteli ve etkileyici grafiklere izin verir, böylece ambalajlarınızda bir etiketle sınırlı kalmak yerine 360 ​​derecelik bir baskı alanına sahip olabilirsiniz. Yüksek kalitede sunduğumuz baskılı esnek ambalaj çözümlerimizden faydalanarak fotoğraf kalitesinde ambalajlar elde edebilirsiniz.

baskılı ambalaj

2. Farklı Şekil ve Ebatlar

Esnek ambalaj malzemesinin en güzel yanı, çeşitli boyutlarda ve şekillerde üretilebilmesidir.

Küçük tek kullanımlık ambalajlardan, büyük ve çoklu kullanım imkanı veren poşetlere kadar geniş bir ürün yelpazesi vardır.

Evcil hayvan yemi, atıştırmalıklar, kahve ve besin takviyeleri gibi birçok pazarda kullanılabilir. Ayrıca ürününüzü özelleştirmek için esnek ambalajlarınıza kapak, fermuar, yırtma çentiği ve çeşitli diğer özellikler ekleyerek ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilir.

şekil kesim ambalaj

3. Uzun Raf Ömrü

Esnek ambalajlar, içerisindeki ürünün raf ömrünü uzatan birçok özelliğe sahiptir. Yüksek bariyerli filmler ve hava geçirmez mühürler gıdayı oksijen ve nemden en iyi şekilde korur. Açılıp kapanabilir ambalajlar sayesinde hava geçişi engellenerek yiyecekler daha uzun bir süre taze kalır.

4. Tüketici Kolaylığı

Artık tüm pazarlarda markalar, ürünlerini cam ve karton gibi sert ambalajlarla piyasaya sürmek yerine portatif, kırılmaz poşetleri tercih ediyor.

Hafif olması sebebiyle kullanımı, taşınması ve muhafaza edilmesi kolaydır. Esnek ambalajlar, rahat kullanım ve uzun raf ömrünü garanti etmek amacıyla tekrar kapatılabilir fermuar seçenekleriyle üretilmiştir.

Tüketiciler esnek ambalajların pratik özelliklerini sert ambalajlara göre çok daha kullanıcı dostu buluyor. Tüketicilerin esnek ambalajlar hakkında düşüncelerini incelemek için tıklayınız.

5. Çevre Dostu Ambalaj

Esnek ambalaj, yaşam döngüsünün her aşamasında israfı azaltır. Esnek ambalajlar, sert ambalajlardan çok daha hafiftir ve daha az yer kaplar; bu nakliye sırasında daha fazla sayıda gönderi yapabileceğiniz, bu sayede daha az iş gücü ve daha az yakıt kullanımıyla karbon salınımını önemli ölçüde azaltabileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca Maksipak, geri dönüştürülebilir malzemeden ürettiği esnek ambalajlarla sürdürülebilir yaşama katkı sağlamak isteyen ürün sahiplerine çevre dostu ambalaj fırsatları sunar.

geri dönüştürülebilir ambalaj

Ürünlerinizi esnek ambalaja dönüştürmek için sabırsızlanıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve tüketicilerinize benzersiz ürün deneyimini yaşatın.

Yüksek Düzeyde

Uzman Personel

İleri Seviye

Modern Teknolojiler

Ultra Kaliteli

Inovatif Malzemeler

Güçlü Hijyen

Güvenilir AR-GE

Maksipak Ambalaj San. A. Ş. | © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Web Tasarım