BLOG

Evcil Hayvan Yemi Sektöründe Esnek Ambalaj Kullanımı

Son yıllarda trend olan premium evcil hayvan maması segmentindeki satışlarda muazzam bir büyüme oldu. Evcil hayvan maması kategorisinin arkasındaki itici güç ise tabii ki esnek ambalajlar.

Raflardaki ürün teşhirinin farklılaşması daha erişilebilir ve sürdürülebilir özelliklerle birleştiğinde marka değerini artırmak kaçınılmaz hale geldi. Evcil hayvan yemi üreticileri, markalaşmayı ve ürünlerinin birinci sınıf olduğunu vurgulama konusunda ürün ambalajlarına güveniyorlar. Özellikle evcil hayvanlar ve sahiplerinin ihtiyaç duyduğu kişiselleştirilmiş ve erişilebilir ambalajlar sayesinde tüm beklentileri karşılayarak müşteriler açısından olumlu bir izlenim bırakıyorlar.

Günümüzde müşterilerin satın alacağı ambalajda sürdürülebilir ve kullanım kolaylığı sağlayan özellikler için daha fazla harcama yapmaya istekli olduğu, yapılan araştırmalar doğrultusunda bilinen bir gerçek. Ambalajların sürdürülebilir olması artık ihtiyaç haline geldi. Bu sayede tüketiciler satın aldığı ambalajları farklı alanlarda yeniden kullanabiliyor veya geri dönüştürebilir ve kompostlanabilir özellikleri sayesinde çevre için fayda sağlamış oluyor.

Evcil hayvan yemlerinde önemli olan diğer bir unsur, istikrardır. Evcil hayvan yemi ambalajında, ürünün bayatlamaması, çabuk bozulmaması veya açıldığında dökülmemesi için tazelik daima muhafaza edilmelidir. Evcil hayvan yemlerinde ısıl kaynaklı ambalajların yanı sıra bastırarak kapatılan ve cırtlı fermuarlar (aplix) gibi birçok farklı kilit stili sayesinde ürün güvenli bir şekilde korunarak raf ömrünün uzaması sağlanır.

aplix easylock

Evcil Hayvan Yemi Ambalajlarındaki Yenilikler

Evcil hayvan yemi için ürettiğimiz esnek ambalajlar, son tüketici alışkanlıklarına doğrudan yanıt vermektedir. Evcil hayvan sahipleri artık sadece standart köpek bisküvisi veya kuru mama talep etmiyor. Günümüzde sevimli dostlarımızın yiyeceklerini taze tutmak için, güvenli saklama sistemi gerektiren yaş mamalar gibi protein yüklü besinler de verilmektedir. Evcil hayvan mamalarında doğal içeriklerin kullanımı ve ürün içerisindeki koruyucuların açık bir şekilde ifade edilmesi gibi güvenlik unsurları da evcil hayvan maması ambalajlarına dahil edilmiştir.

Evcil hayvan maması ambalajlarında değinilmesi gereken bir başka konu ise ambalaj görünümü çekici olmalı ve bahsedilen unsurların önemi ambalajın üzerinde açıkça tasvir edilmelidir.

evcil hayvan maması ambalajı

Örneğin, insanlar evcil hayvanlarına mama seçerken tatları hakkında fikir sahibi olamadığı için tamamen ambalaj üzerindeki bilgilere dayanarak satın alım yaparlar. Evcil hayvan mamasını tüketmeleri amaçlanmasa da, tıpkı kendi yiyeceklerinde olduğu gibi çekici ambalajlara sahip ürünleri seçmek isterler. Seçtikleri ürün aynı zamanda birçok kişinin aile üyesi olarak gördüğü kedi veya köpeklerini besledikleri besindir. Bu yüzden üretilen evcil hayvan maması ambalajının birinci sınıf bir görünüm ve son derece kullanışlı bir işlevsellik taşıması gerekir.

Evcil hayvan sahipleri, sevimli dostlarını en iyi şekilde beslemek için aşağıdaki özelliklere sahip ürünleri satın almak isterler:

  • Besinin taze ve organik olması,
  • Ambalajın gıdayı daima taze tutması, tasarımının ise dikkat çekici olması ve göze hitap etmesi,
  • Ürünün açılıp kapanması ve depolanması için kolaylık sağlayacak şekilde yapılan kullanıcı dostu ambalajlar, evcil hayvan sahiplerinin satın alırken dikkat ettiği özelliklerdir.

Evcil Hayvan Yemi için Esnek Ambalajın Faydaları Nelerdir?

esnek ambalaj faydaları

1- Taşıma Sırasında Koruma Sağlar

Esnek ambalajlar, evcil hayvan mamalarını paketleme ve taşıma sırasında güvende tutmaya yardımcı olan kaliteli malzemeler ve tasarımlar sunar. Evcil hayvan maması bütünlüğünü korumanın anahtarı, uygun malzemelerle güvenli bir oksijen bariyeri oluşturmak ve fermuar gibi kapatma teknolojileri kullanarak içeriğin tazeliğini korumaktır.

2- En Aza İndirilmiş Gıda İsrafı

Perakende ve e-ticaret ambalajlarının çoğu için, esnek ambalajların nakliye sırasında çok önemli koruma sağladığı kanıtlanmıştır. Bu özellikler ayrıca raf ömrünü uzatır ve nihayetinde küresel gıda israfının önüne geçer.

3- İşlevsel Özellikler

Açılıp kapanabilir fermuarlar raf ömrünü uzatır. Ayrıca tüketicilere kolaylık da sağlarlar. Şeffaf pencereler, kolay yırtma çentikleri ve el geçme gibi diğer özellikler isteğe bağlı katma değerli özelliklerdir.

petfood ambalaj özellikleri

4- Raf Alanını Optimize Eder

Esnek ambalajlar çok daha az raf alanına ihtiyaç duyar. Bu, büyük miktarda köpek veya kedi mamasını teneke kutulara veya diğer sert ambalajlara kıyasla daha küçük bir alanda saklayabileceğiniz veya satabileceğiniz anlamına gelir.

5- Sürdürülebilir Çözümler

Benzer bariyer korumasına sahip olan ve geri dönüştürülebilirlik seçeneği sunan daha ince filmlerle ürettiğimiz esnek ambalajlar, evcil hayvan yemi ambalajlarını sürdürülebilir kılar.

6- Döngüsel Ekonomiye Katkıda Bulunur

Esnek ambalaj üretim esnasında daha az malzeme gerektirir, bu da onu cam ve sert PET gibi malzemelere göre daha çevre dostu bir seçenek haline getirir.

 

Çalışacağınız ambalaj şirketinin ürününüzle uyum sağlaması için bazı özelliklere sahip olması gerekir. Maksipak, modern trendleri karşılayabilecek yeni stratejiler geliştiren en iyi esnek ambalaj şirketleri arasındadır. Evcil hayvan maması ambalajları hakkında daha fazla bilgi almak için tecrübeli satış temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yüksek Düzeyde

Uzman Personel

İleri Seviye

Modern Teknolojiler

Ultra Kaliteli

Inovatif Malzemeler

Güçlü Hijyen

Güvenilir AR-GE

Maksipak Ambalaj San. A. Ş. | © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Web Tasarım