BLOG

Esnek Ambalajlar için Uyguladığımız Kilit Sistemleri

Çeşitli Kilitli Ambalaj teknolojileriyle ürününüzü sağlıklı bir şekilde muhafaza ederken, çoklu kullanım olanağı ile standardın dışına çıkan kilit çözümlerimizle fark yaratın.

Ambalajların satın alma davranışı üzerinde büyük bir etkisi olduğunu biliyoruz bu yüzden, tüketicilere benzersiz bir ürün deneyimi sunmak için her zaman yeni trendleri takip ediyor ve sektörün nabzını tutuyoruz.

Hijyene ve sağlıklı yaşama her zamankinden daha çok önem vermeye başladığımız bu dönemde Biz de ambalaj üreticisi olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde, ürünlerinizi uzun süre boyunca sağlıklı bir şekilde muhafaza eden kilitli ambalajlarla gıda güvenliğinizi koruma altına alıyoruz. Üstelik tek seferlik değil, çoklu kullanım imkanı veren kilitli ambalajlar ile ürünü bir çok kez kullanıp aynı tazelikte güvenli şekilde koruyabilirsiniz.

Sunduğumuz standart kilitli ambalajların yanı sıra, kolay kapanma ve yüksek koruma sağlayan, tüketiciyi farklı özellikleri ile kendine çeken, ürünlerinizi rakip ürünler arasından öne çıkaran,  yenilikçi kilit çeşitlerini ambalajlarınızla buluşturuyor ve marka değerinizi artırmanıza yardımcı oluyoruz.

Gelin uyguladığımız bu yeni ve farklı kilitli ambalaj çeşitlerini daha yakından tanıyalım.


Velcro Zip 
PRESS-LOK® kapatma teknolojisi, müşterileriniz için daha basit, daha akıllı ve daha güvenilir bir paketleme deneyimi oluşturmanıza olanak tanır. Sadece bir sıkıştırmayla, PRESS-LOK® kolayca hizalanarak cırt cırtlı güvenli bir mühür oluşturur.

♦ Her defasında güçlü ve hızlı tekrar kapama
♦ Dondurulmuş gıda ambalajlarında bile güvenli bir şekilde kapanır.
♦ Birçok ürün kategorisindeki ambalajlar için uygundur.
velcro press lok ambalaj
VELCRO PRESS-LOK®


APLIX® EASY-LOCK
Birbirine geçerek kapanan karşılıklı kancalar sayesinde ambalajların kolay bir şekilde açılıp kapanmasını sağlar. Kilitli torbalarda kullanılan standart fermuar (zipper) çözümlerinin aksine, muhafaza edilmek istenilen ürünün tazeliğini korumak için  torbanın muntazam kapatılmasına gerek yoktur.

Fermuardaki kancaların arasına yemek parçaları, toz, şeker vb. bulaşsa bile Easy Lock ile ambalaj rahatça kapanabilme özelliğini korur.

♦ ︎Çoklu kullanımlar için idealdir. 
♦ Kolayca açılıp kapanabilir ve en az 50 kez yıkanabilir.
♦ ︎Easy Lock'un ayırt edici duyusal ve dokunsal etkisi, tüketicilere ambalajın her seferinde uygun şekilde kapatıldığına dair güven verir.
easy lock ambalaj
APLIX® EASY-LOCK


FRONT ZİP
Quadro ambalajlarda uygulanan önden kilit sistemi, çeşitli esnek ambalajlar için kolay açma imkanı sunarken pratik kullanım özelliği ile öne çıkar.
 

✦Uyguladığımız özel kilit, ağzı geniş ambalajlarda dolum sırasında fayda sağlar.
✦Tüketici önden kilit sistemiyle ambalajın içerisindeki ürüne kolay bir şekilde erişebilir.
✦Farklı ebatlarda üretilebilen önden kilitler, ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunarak esnek ambalajlarınızı özel kılar.
öden kilitli ambalaj
Front Zip Quadro Packaging


POCKET ZİP ®
Block Bottom ambalajlar için uygulanan önden fermuarlı (Pocket Zip) ambalajlar, hem ürün dolumunda hem de son kullanıcı için oldukça kolaylık sağlar. Dolum sırasında ambalajın üstü tam açılarak, fermuar üzerinden dolum yapılabilir  ve bu özellik üretim hızınızı yükselterek verimliliğinizi artırır. Tüketiciler açısından güven verir. Kurcalanmaya karşı korumalı olması sebebiyle müşteriye ürünün daha önce açılmamış ve değiştirilmemiş olmasını garanti eder. Tam çentik yırtıldıktan sonra tüketiciler tatmin edici bir açılış deneyimi yaşarlar ve tekrar kapatılabilme imkanıyla uzun süre ürünlerini güvenle muhafaza edebilirler.

Pocket zip Avantajları:
♦ Doldurma İşlemi Kolaydır (Sadece Doldurun ve Mühürleyin)
♦ Toz ve Parçacıklar Fermuar İçinde Sıkışmaz
♦ Müşteri Çekiciliği ve Memnuniyeti yüksektir.
♦ Çeşitli ebatlarda üretilebilir.
önden fermuarlı ambalaj
Pocket Zip Flat Bottom

SENSOGRIP® by Flexico

Ürün ambalajlarınızı rakiplerinizden farklı kılmak ve daha özelleştirilmiş bir görünüm vermek için tercih edebileceğiniz bir diğer kilit çeşidi ise Flexico tarafından üretilen Sensogrip® fermuardır.

Sensogrip®, ambalajın sezgisel olarak kapanmasını garanti eden çok kanallı kapanma sistemiyle tasarlanmıştır. Bu nedenle, ambalajı kapatmak için izleri hizalamak gerekli değildir

Ürünün havayla temasını önleyen, hijyenini ve dış etmenlere karşı korunmasını garanti eden Sensogrip® kilit sayesinde ürünleriniz güvenle muhafaza edilir.

Sensogrip® gıda ile temasa uygundur. Özellikle Hızlı Tüketim Ürünleri (FMCG), Gıda, Hijyen, Parfümeri ve Kozmetik gibi alanlarda sıkça tercih edilir.

Önemli Özellikleri:

♦ Otomatik hizalama sayesinde sezgisel açılıp kapanma

♦ Spesifik sızdırmazlık tabakası

♦ Her açıldığında daha iyi bir tutuş için dahili kavrama şeritleri

♦ Benzersiz ve ergonomik tasarımı her yaş için erişilebilir olmasını sağlar

♦ Ses ve dokunsal bir his vermek için tasarlanmıştır.

sensogrip ambalaj

Sensogrip® by Flexico

*Tüketicilerin% 90'ı tarafından tercih edilmektedir.


ZIPGRIP® by Flexico (Klik)

Zipgrip®  Geleneksel bir kapanma çözümüdür, tüketiciler için kullanışlı ve kolay tutuş sağlar.

Ayrıca, tüketiciye ambalajın düzgün bir şekilde kapatıldığına dair güvence veren bir «klik» ses efekti yaratır. Açıldığı andan itibaren ürünün aromasını korur. Yeniden kullanılabilir özelliği sayesinde tüketici ürünü istediği gibi aşamalar halinde kullanabilir.

Zipgrip® fermuarlar,  %100 geri dönüştürülebilir özelliğe sahiptir ve gıda ile temasa uygundur.

kilitli ambalaj

Zipgrip® by Flexico (Klik)

ZIPGRIP® by Flexico (Sızdırmaz Çift Şeritli)

En yüksek iç dirençe sahip Zipgrip® serisidir. Geleneksel kapanma çözümlerimden farklı olarak, çift fermuarlı yapısı sayesinde içerisindeki likit ürünü hiçbir şekilde sızdırmaz.

Gıda, Hızlı Tüketim Malları (FMCG), Hijyen, Kozmetik gibi birçok pazarda kullanıma uygundur.

sızdırmaz kilitli ambalaj

Zipgrip® by Flexico (Sızdırmaz)

 

Velcro Press lock, Aplix Easy lock, Front zip, Pocket zip, Sensogrip, Zipgrip gibi farklı kapatma sistemlerimizle ürün ambalajlarınıza değer katmak için bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin!

Yüksek Düzeyde

Uzman Personel

İleri Seviye

Modern Teknolojiler

Ultra Kaliteli

Inovatif Malzemeler

Güçlü Hijyen

Güvenilir AR-GE

Maksipak Ambalaj San. A. Ş. | © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Web Tasarım